Jesteś tutaj: Start / O nas / Historia

Historia

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

KRÓTKA HISTORIA...

 

W 1991 roku - na bazie wyposażenia internatów ZSME, ZSB, ZSE i mieszkającej tam młodzieży, powstała - ulokowana w byłych internatach Zespołu Szkół Ekonomicznych i Zespołu Szkół Budowlanych - Bursa Szkolna. Pomysłodawcą i inicjatorem było Kuratorium Oświaty i Wychowania w Suwałkach, w osobie ówczesnego kuratora p. Jarosława Zielińskiego.
W początkach istnienia naszą Bursę tworzyły dwa budynki, położone w niewielkiej odległości, zamieszkałe przez uczącą się w szkołach średnich i policealnych młodzież z makroregionu.Umożliwialiśmy naukę z aktywnym wypoczynkiem dla 510 wychowanków.
W ostatnich latach XX wieku, w czasie wielkiej reformy administracyjnej nowe decyzje organizacyjne spowodowały, iż rolę typowej bursy powierzono jednemu obiektowi, który zapewnia miejsce dla 230 wychowanków w zmodernizowanych, dobrze wyposażonych pokojach trzyosobowych z łazienkami. Drugi obiekt tworzy formę organizacyjną zwaną w skrócie OWIT.
Bursa - poza podstawową działalnością - tworzy bogatą ofertę jako ośrodek kulturalno-wypoczynkowy. Stwarzamy możliwość organizacji kolonii, obozów sportowych, półkolonii. Obsługujemy ponadto kursy, zjazdy, konferencje, zloty, itp.
15 czerwca 1994 został uchwalony Statut Bursy Szkolnej, w oparciu o który placówka funkcjonuje.